מה ההבדל בין תואר שני בחינוך גופני לתואר שני ספורט

אם העשייה שלך מוקדשת לחינוך ויש לך שאיפה לשלב את האהבה שלך לספורט בקריירה ולפתח אופק תעסוקתי בתחום – תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט הוא המסלול עבורך.

קיימות מספר אופציות לימודיות לתואר שני בתחום החינוך המאפשרות לך להתפתח ולהתקדם בתחום.
האקדמיה מציעה שני תחומי לימוד עיקריים המשלבים את עולם החינוך והספורט: תואר שני בחינוך גופני או תואר שני בחינוך  עם התמחות בספורט.

אז מה למעשה ההבדל ביניהם?

תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט מעניק ידע וכלים חינוכיים ומקצועיים לשימוש בספורט כפלטפורמה להשפעה חינוכית וחברתית, ביניהם גיבוש מיזמים חינוכיים באמצעות פעילת גופנית, פיתוח מיומנויות רגשיות, קוגניטיביות וחברתיות באמצעות הספורט,שימוש באמצעים טכנולוגיים לקידום פעילות גופנית ועוד.

בקריה האקדמית אונו, קיים מסלול בלעדי הפותח אופק תעסוקתי רחב יותר שלא בהכרח קשור לתחום ההוראה.
תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט המעניק לסטודנטים ולסטודנטיות הכשרה מקיפה, המאפשרת להם לרכוש כלים להובלת מיזמים חברתיים, חינוכיים בעמותות בעיריות ובקהילה ולהיות מוביל חינוכי בספורט.

תעודה והכשרה נוספת למאמנ/ת מנטלי/ת בספורט שמתמקדת במתן תמיכה רגשית וקוגניטיבית.  הכשרה הפותחת בפני בוגרי התוכנית אופק נוסף לליווי אישי של  של מגוון אוכלוסיות כגון: ספורטאים, בני נוער, נשים ועוד.

בוגרי ובוגרות התואר משתלבים בתפקידי מפתח במחלקות ספורט וחינוך ברשויות המקומיות, באגודות ספורט, במסגרות החינוך הבלתי פורמליות ובקהילה.

אז אם  את.ה מעוניין.ת להשתלב בתחום אבל מעבר להוראה בבתי הספר, בוא.י להתקדם ולהתפתח לתואר ייזום וניהול מיזמים בתחום הספורט.

ייחודי לתואר

  • הלימודים מתקיימים בקמפוס קרית אונו במתכונת היברידית
  • תעודה והכשרה באימון מנטלי בספורט, המתמקדות במתן תמיכה רגשית וקוגניטיבית בספורטאים.
  • בוגרי תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט משתלבים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, בארגונים ציבוריים, באגודות ספורט ובמסגרות הקהילתיות.
  • כלים ושימוש באמצעים טכנולוגיים לקידום פעילות גופנית
  • הובלת קהילה וחיבור בין מגזרים שונים באמצעות הספורט
  • הובלת יוזמות חינוכיות וחברתיות באמצעות הספורט